جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید 09139006816

 هادی ترابی

سمت : مدیر فروشگاه اینترنتی HTSTONE.IR

رشته تحصیلی : معماری

مدرک تحصیلی : کارشناسی

سابقه کار در صنعت سنگ : از سال 1395 تا کنون

درباره من

 

بنده هادی ترابی شروع و آغاز به کار و ورود به صنعت سنگ را قبل از زمان سربازی خودم استارت زدم. در آن زمان فقط مشغول یادگیری و شناخت سنگ‌ها بودم و شروع کار خود را با آقای جعفری استارت زدم و سعی کردم هر روز سنگ جدیدتری را بشناسم.

تنوع و تعداد سنگ‌های ساختمانی به‌قدری است که شناخت آنها که، از چه معدن و محدوده استخراج می‌شود، و یا برای چه فضاهایی مناسب می‌باشد، و یا در کدام کارخانه‌ها تولید می‌شود، و قیمت تمام شده و قیمت روز آن ها چقدر می‌باشد از جمله اطلاعاتی بود که باید به یاد می‌سپردم.

بعد از زمان کوتاهی یک مجموعه بزرگ و نمایشگاه و یا گالری سنگ در اصفهان توسط مجموعه ما افتتاح شد که بیشتر سنگ‌های شو روم از سنگ‌های اسلب وارداتی کشور چین بود که البته انواع و اقسام سنگ‌ها، از کشورهای مختلف در شو روم به‌نمایش‌درآمده بود.

 

باتوجه‌به تنوع سنگ‌های ایرانی و اضافه‌شدن سنگ‌های اسلب وارداتی و خارجی یک‌زمان طلایی برای خودم بود که علاوه بر سنگ‌های اسلب ایرانی بتوانم سنگ‌های کشورهای دیگر را نیز بهتر و بیشتر بشناسم.

آن زمان برای یادگیری و بالابردن اطلاعات خودم از هیچ کاری دریغ نمی‌کردم مثلاً تخلیه بار، تخلیه کانتینر، بارگیری سنگ اسلب، بسته‌بندی سنگ اسلب، گرفتن سفارش مشتری، فروش سنگ، گرفتن نمره‌های برش سنگ از مشتری و به نتیجه رساندن آن از جمله کارهایی بود که تجربه و اطلاعات من را فوق‌العاده زیاد کرد.

البته تیم بزرگ و باتجربه‌ای که من برای شروع کار با آنها همکاری می‌کردم نقش بزرگی در تجربه من داشت، افرادی که چندین سال قبل در صنعت سنگ وارد شده بودند و می‌توانستم از اطلاعات و تجربیات آنها استفاده کنم.

 

علاوه بر یادگیری و جمع‌آوری اطلاعات در زمینه سنگ، فروش، بازاریابی و ارائه سنگ از مرحله خرید سنگ مشتری، تا زمان ارسال سنگ و نصب سنگ را نیز به عهده گرفتم. البته نه برای نصب سنگ، بلکه برای کنترل و نتیجه بهتر سنگ و اجرای سنگ در پروژه‌های بزرگ شهر اصفهان، این مهم انجام شد.

 

همکاری و شناخته مهندسین بزرگ و به نام شهر اصفهان و البته شهرهای دیگر مثل شهر تهران، شیراز و مشهد به تجربه و اطلاعات من اضافه کرد که خرید سنگ و ارسال سنگ به شهرهای دیگر و همکاری با پروژه‌های بزرگ چه شرایط و سختی‌هایی دارد. پروژه‌هایی مثل پروژه بزرگ شهرک آبشار اصفهان، پروژه رزلند اصفهان، پروژه پرشین اصفهان، پروژه پارک‌وی و غیره

 

پروژه‌های بزرگی که جزء افتخارات تیم سنگ باستان می‌باشد و من جزء کوچکی از این تیم بودم. بعد از اینکه واردات سنگ‌های بریده به کشور ایران ممنوع شد تیم ما تغییراتی در فروش و خدمات خود به مشتریان داد و بیشتر به صادرات سنگ به کشورهای دیگر به‌صورت کوپ و بریده اقدام کرد و برای مشتریان داخلی بروی سنگ‌های ایرانی تمرکز کرد.

صادرات سنگ به‌صورت اسلب و بریده و چه به‌صورت کوپ خام از جمله تجربیات باارزش و مفیدی بود که به تجربیات قبل من اضافه کرد. چراکه کلاً با تمام مراحل و مسائل فروش و ارسال سنگ به پروژه‌های داخلی فرق می‌کرد و استانداردهای متفاوتی داشت.

 

فروش سنگ، تهیه سنگ، سفارش سنگ در ابعاد تایل و اسلب برای پروژه‌های داخلی، فعالیت در مجموعه سنگ‌های وارداتی و خارجی، صادرات سنگ‌های بریده در ابعاد تایل و اسلب، صادرات کوپ‌های خام به کشورهای دیگر، از جمله تجربیات باارزش و گران قیمتی بوده که در این سال‌ها توانسته‌ام به اطلاعات خود اضافه کنم و سعی کنم باتوجه‌به تجربیات با ارزشی که قبلاً کسب کرده‌ام و مدیون افرادی هستم که از آنها یادگیری کردم در صنعت سنگ به کار بگیرم و خدمات بهتری به مشتریان سنگ خود بدهم.

Call Now Button